Bemutatták a Lapról Hangra Felolvasóknak androidos alkalmazást

Czipperer Dia - 2015. április 27.

A nagyközönség is megismerhette a Vodafone Magyarország Alapítvány az „Informatika a látássérültekért” Alapítvány által fejlesztett Lapról Hangra Felolvasóknak androidos alkalmazást.

 

Sajtótájékoztatón mutatták be a Lapról Hangra Felolvasóknak mobilappot. Az applikáció azzal a céllal lett kifejlesztve, hogy kompakt, hordozható eszközt biztosítson az önkéntesek számára, akik így bárhol, bármikor felolvashatnak cikkeket anélkül, hogy ehhez külön telepített hangrögzítő programmal ellátott számítógép közelében kellene tartózkodniuk.

Mindössze regisztrálni kell a Lapról hangra közösségi kezdeményezés portálján, amelyhez a program külön útmutatást nyújt. A regisztráción és bejelentkezésen kívül csak a felolvasott cikkek feltöltésekor van szükség - rövid ideig - internet-kapcsolatra, maga a hangrögzítés történhet olyan helyen is, ahol nem áll rendelkezésre wi-fi hálózat vagy mobilnet.

Az alkalmazás beépített – kezelőszerveiben a magnetofonoknál, CD lejátszóknál megszokott gombok stílusát és elosztását követő – hangfelvevő modult tartalmaz, amivel a felvételeket az elterjedt és népszerű mp3 formátumban lehet elkészíteni. A hanganyagok rögzítésén kívül azokat vissza is lehet hallgatni, illetve a program egyszerű hibajavítási műveleteket is lehetővé tesz.

Az alkalmazás felülete egyszerű, letisztult, a fejlesztés során nagy hangsúlyt kapott az egyetemes tervezés elve.
 

 

Az alkalmazás Android 4.0 – vagy magasabb verziójú - platformon működik, közel egy hónapja letölthető a Play Áruházból. A „lapról hangra” kifejezést a keresőbe beírva ez az első találat. Az szólt az Android mellett, hogy ez az operációs rendszer viszonylag olcsó okostelefonokon is elérhető, így remélhetőleg sok önkéntes felolvasó – köztük sok diák – fog csatlakozni a Lapról hangra közösségi összefogáshoz.

Az applikációt – beleértve a felületet is - az „Informatika a látássérültekért” Alapítvány két vak munkatársa Németh Dávid és Ócsvári Áron készítette, minimális látó segítséggel, ezzel demonstrálva, hogy a vak programozók is képesek látó társaikkal azonos minőségű fejlesztői munkát végezni

Az alkalmazás jelenleg okostelefonokra tölthető le, folyik a táblagépes változat fejlesztése.

 

 

Vissza